6 sposobów na udane wakacje

0
236
6 sposobów na udane wakacje

Jeśli nie potrafisz odłożyć pieniędzy na wymarzony urlop za granicą – nic straconego. Naprawdę nie potrzeba wiele, aby dobrze się bawić i skorzystać z wakacji. Wystarczą dobre chęci i odrobina kreatywności. W zeszłym roku byłem na wakacjach last minute w Turcji i zaobserwowałem, że ludzie albo leżą plackiem nad hotelowym basenem albo tak samo plackują na plaży i narzekają, że gorąco. Fuck logic, czego spodziewać się w Turcji jak nie upałów? Naprawde nie trzeba nigdzie wyjeżdzać, aby praktykować opalanko. Nasza ekipa nigdy nie plackuje. Jak opalanko to tylko w dobrym tempie.

W tym roku nigdzie nie wyjeżdżałem, a był to najlepszy wakacyjny miesiąc kiedykolwiek. Jestem brązowy niczym klonowy liść suszący się na słońcu podczas jesiennego poranka, a ludzie pytają mnie, gdzie spędziłem wakacje, że tak się opaliłem. Mam dla was kilka rad, jak mieć udane wakacje/urlop:

1. Jedz lekko. Korzystaj z tego, że w czasie wakacji owoców jest więcej, są one tańsze i smaczniejsze. Komfort żołądkowy sprawi, że będziesz czuł się lepiej, a więcej energii zmotywuje cię do aktywnego spędzania wolnego czasu. Pamiętaj jednak, aby zawsze dostarczyć sobie odpowiednią ilość zdrowych kalorii, bo bez kalorii nie ma energii. W wakacje, kiedy wiem, że będę spędzał czas aktywnie, jem znacznie więcej bananów i mniej ciepłych posiłków niż w trakcie roku akademickiego, gdy większość mojego czasu pochłania nauka.

2. Daj spokój z telewizorem czy komputerem. Nie czytaj i nie oglądaj wiadomości. Zrelaksuj się, nie myśl o pracy/studiach, masz wolne.

3. Ciesz się z małych rzeczy. Nie siedź w domu. Postaw sobie cel, który chciałbyś osiągnąć podczas czasu wolnego. Przejdź się po swojej okolicy i zobacz (wymyśl), czy jest jakaś aktywność fizyczna, która sprawi ci przyjemność i którą możesz wykonywać na świeżym powietrzu. Masz psy? Bierz je codziennie na dłuższy spacer, wybierz się na dłuższą wycieczkę rowerową itp. Przykładowo, ja Kapitan wraz z Kozakiem, wymyśliliśmy sobie, że do końca wakacji chcemy godnie i swobodnie stać na rękach, dlatego codziennie ćwiczymy i realizujemy nasz cel. Nic tak nie motywuje jak wyzwanie. Idzie nam coraz lepiej. Codziennie w ramach rozgrzewki rzucamy do kosza i również się tym zajawiliśmy. Wymyślam w kosza różne gry (kapitańskie gry w kosza), z którymi wkrótce się z wami podzielę. To przecież nic nie kosztuje. Wystarczy mieć piłkę, ewentualnie matę do jogi i ileż to przynosi rozrywki.

4. Załatw sobie swojego Kozaka na Wolno. Ja już swojego mam, także ten punkt w swoim notatniku odhaczyłem na wejściu. Co dwie głowy to nie jedna. Kreatywność i możliwości sportowe rosną. W przypadku bardziej ekstremalnych aktywności można się wzajemnie asekurować.

5. Może w twojej okolicy, są jakieś tanie, a rozwijające sportowo atrakcje? Zrób rekonesans i korzystaj z nich. Wraz z Kozakiem, odkryliśmy niedawno olbrzymią trampolinęw parku linowym w naszym mieście i dołożyliśmy ją do codziennych aktywności. Koszt to zaledwie 5 zł od osoby, a skakać można bez ograniczeń. Kapitan oczywiście nie wytrzyma więcej niż do porzygu, bo jak na Kapitana nie przystało ma problemy z błędnikiem.

6. Bądz ZEN. Spróbuj jogi. Wbrew pozorom nie jest to tylko niewinne rozciąganko. Trudniejsze pozycje wymagające zaangażowania mięśni rąk są naprawde ciężkie. Poza tym joga pozwala się odprężyć. Nie spinaj pośladów i bądz życzliwy dla innych ludzi. Jak ktos cię zbeszta, to odpowiedz mu grzecznie, a szczena mu opadnie i gwarantuję, że zdenerwuje go to jeszcze bardziej. Nie przejmuj się tym, co myślą o tobie inni ludzie. Stawaj sobie na rękach na polu/dworze, uprawiaj jogę na świeżym powietrzu i nie bacz na to, co „ludzie powiedzą”. Mój tata Bejdokiem został przez to, że w jego wieku nie wypada jeździć na rolkach i ktoś na szczęście miał na tyle odwagi, aby mu to powiedzieć i w ten sposób ksywa do niego przylgnęła.

Oto całe żodne wakacje last minute. Mam nadzieję, że rady Kapitana okażą się pomocne. Od dawna już wiadomo, że aby żyć w dobrym tempie nie trzeba wiele. Można niewielkim kosztem, nigdzie nie wyjeżdżając wspaniale spędzić swoje wakacje. Może to kwestia gustu. Ja uwielbiam aktywność fizyczną i nie wyobrazam sobie dnia bez ruchu. Może ktoś inny woli spędzać swój wolny czas trawiąc kotleta przed TV. Wybór należy do ciebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here