To musisz wiedzieć przed wylotem do Zambii

0
222
To musisz wiedzieć przed wylotem do Zambii

Wycieczka do Zambii oferuje możliwość odkrycia wspaniały kraj obdarzony niesamowitym dziedzictwem przyrodniczym. Idealny na rodzinne wakacje.

Zambia, duży śródlądowy kraj w południowej Afryce, przyciąga wieloma atrakcjami przyrodniczymi i malowniczymi krajobrazami. Podróż do Kraina Wiktorii upada, jest to także okazja do niezapomnianych spotkań, w tym dużych ssaków i dzikich zwierząt w Afryce. Pomimo tętniącego życiem centrum w pełnym rozwoju, historia i tradycje są nadal bardzo żywe w Zambii. Odkryjesz mieszanka nowoczesności i rodowych zwyczajów które dają większą ulgę podczas wizyty w tym kraju.

Ciekawe miejsca w Zambii

Dzięki różnorodności naturalnych miejsc, podczas pobytu w Zambii jest wiele do zrobienia i zobaczenia. Różnorodność zajęć jest niewątpliwie dobrodziejstwem dla odwiedzających, którzy chcą urozmaicić przyjemności. Pamiętaj, że dzięki Evaneos możesz najlepiej zorganizować wakacje w Zambii z lokalnym przewodnikiem, aby nie przegapić żadnej interesującej strony. Wodospady Wiktorii imponują setkami tysięcy litrów wody zanurzającymi się co minutę w wąwozie Zambezi. Zarejestrowany w Światowe Dziedzictwo Unesco, wodospady należą również do 7 cudów świata i są obowiązkową atrakcją na wycieczkę do Zambii. Na brzegu jeziora Kariba zielone miasto Siavonga stał się jednym z pierwszych ośrodków w kraju. Odkryj obfitość akacji, palm, palisandru i fig leśnych. Odwiedź także Park Narodowy Kasanka, małe, ale skupiające w sobie dużą różnorodność gatunków roślin i zwierząt. Skorzystaj z wizyty, aby robić świetne zdjęcia.

Do zrobienia w Zambii

Udział w safari jest niezbędny. Zambia jest niezaprzeczalnie jednym z najlepszych miejsc do safari na kontynencie. Park Narodowy Kafue jest szczególnie interesujący dla miłośników afrykańskiej przyrody, ponieważ jest domem dla wielu zwierząt, w tym lamparta, lwa lub słonia, które można obserwować w ich naturalnym środowisku. Wypróbuj spływy kajakowe po Zambezi jest także doświadczeniem do przeżycia. Możesz napotkać hipopotamy, krokodyle i zwierzęta, które przychodzą pić wzdłuż rzeki.

Kiedy jechać do Zambii

Zambijski klimat jest tropikalny z temperaturami, które pozostają przyjemne zarówno w dzień, jak iw nocy. Od kwietnia do października jest pora sucha i najlepszy czas na zaplanowanie wakacji w Zambii. Od listopada do kwietnia spadniesz w środku pory deszczowej, co nie przeszkodzi ci cieszyć się pobytem w Zambii. Kraj przez cały rok oferuje wiele atrakcji, w tym wędrówki po górach.

Informacje praktyczne

Wjazd do Zambii wymaga paszportu i wizy. Paszporty muszą być ważne przez co najmniej sześć miesięcy w dniu przyjazdu i mieć co najmniej dwie puste strony przy każdym wejściu. Ponadto niektóre szczepionki są zalecane w podróży (wirusowe zapalenie wątroby typu A, wirusowe zapalenie wątroby typu B, grypa, cholera, wścieklizna, dur brzuszny, wścieklizna i żółta gorączka). Należy również pamiętać, że walutą używaną w tym kraju jest kwacha zambijska (Kw).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here