Turystyczne perełki Paryża

0
163
Turystyczne perełki Paryża

Jakiś czas przed urlopem wiele osób zastanawia się, z jakiej formy wypoczynku skorzystać. Niektórzy decydują się na drogie hotele w pobliżu plaży. Inni wybierają aktywne zwiedzanie. Dla takich ludzi odpowiednim wyjściem będą wycieczki autokarowe organizowane przez biura podróży. Z pewnością marzeniem co niektórych staje się wyjazd do Francji, kraju posiadającego olbrzymią ilość zabytków.

Najczęściej zwiedzana jest oczywiście stolica kraju – Paryż. Szereg biur podróży oferuje tzw. objazdówki właśnie w obrębie tego miasta. Atrakcji w Paryżu z pewnością jest pod dostatkiem. Najbardziej rozpoznawalnym punktem jest bez wątpienia Wieża Eiffla, która znajduje się w centrum miasta. Obowiązkowo należy zwiedzić także Luwr – jest to największe muzeum sztuki na świecie, gdzie można podziwiać takie dzieła jak choćby Wenus z Milo. Na turystach robi również wrażenie Pałac Wersalski wzniesiony za panowania Ludwika XVIII. Innymi perełkami, których nie wolno pominąć są m.in.: Łuk Triumfalny, Panteon czy Dzielnica Łacińska. Uroku Paryżowi dodają także liczne klimatyczne restauracje . Możemy być pewni, że atrakcji turystycznych nie zabraknie również poza Paryżem. Wymienić tu można choćby osławione Normandię i Bretanię. Na Lazurowym Wybrzeżu możemy odwiedzić do takich miast jak Cannes, Saint-Tropez czy Nicea. Liczne biura podróży proponują dodatkowo wycieczkę autokarową po zamkach w dolinie Loary. Budowli jest bardzo wiele, a niemal wszystkie wybudowano w okresie średniowiecza i renesansu. Francja to region atrakcyjny również dla osób lubiących góry. To właśnie na jej terenie znajduje się najwyższy górski szczyt Europy – Moint Blanc.

Nie da się wskazać wszystkich atrakcji we Francji. Autokarowe wycieczki będą doskonałym alternatywą dla ludzi, którzy w krótkim czasie chcą dużo zobaczyć. Jak podkreślają jednak turyści, we Francji najistotniejsza jest atmosfera konkretnych miast czy zabytków. Klimat ten trzeba samemu poczuć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here